top of page

AMSP ČR vyhlásila vítěze Ceny hlavního projektu Roku nových technologií 2022

Aktualizováno: 3. 11. 2022

Vítěze Ceny hlavního projektu Rok nových technologií 2022 vyhlásila Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) na galavečeru Dne podnikatelů ČR.


Soutěž byla vyhlášena s cílem vyzdvihnout inovativní příběhy českých firem zaměřující se na oblast automatizace, robotizace a digitalizace.

Nedávný průzkum sice ukázal, že jen 15 % malých a středních podniků (MSP) má formálně zdokumentovanou strategii pro digitalizaci, automatizaci či robotizaci, generální ředitelka AMSP ČR Eva Svobodová ale připomíná: „Tento výsledek není nijak překvapivý, podstatné je, že 61 procent firem tohoto segmentu s fenomény dnešní doby jednoznačně počítá a inovace či modernizace v uvedených oblastech v nich prokazatelně probíhá.“

Partnery soutěže vyhlášené AMSP ČR byly Škoda Auto a Komerční banka. Odborná porota vybrala tři nejlepší podnikatelské příběhy.

První místo získala firma Dudr Tools s.r.o., která patří mezi přední výrobce a dodavatele kmenových pilových pásů na světě. Spolupracuje s největšími dřevozpracujícími podniky nejen v České republice a na Slovensku, ale také ve 40 dalších zemích, kam směřuje 65 % její produkce. Zákazníkům poskytuje komplexní služby v oblasti kmenových pilových pásů včetně servisu a poradenství.

Druhá se umístila společnost VR LIFE s.r.o. Její projekt VR VITALIS je prvním cvičením ve virtuální realitě v České republice od roku 2019, pomáhá zvyšovat kapacitu fyzioterapeutů, zvyšuje motivaci ke cvičení a dokáže nahradit některé cvičební přístroje.

Třetí skončila rodinná, ryze česká firma BLAZE HARMONY s.r.o., která patří se svými technicky nadčasově řešenými produkty mezi nejrychleji rostoucí firmy v oboru. Její zakladatel Roman Tihelka se již více než 20 let věnuje aktivitám v oblasti vytápění spojeného se spalováním biomasy.
67 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page