top of page

Jaké jsou největší mýty o moderní motivaci zaměstnanců?

Nejspíš jste toho o motivaci už slyšeli a četli mnoho. A když se v nějaké oblasti hodně napíše, vzniká v ní také hodně mýtů. Pojďme se ze společnosti Performia podívat na to, jaké mýty se o motivaci šíří nejvíce a jak mohly překroutit náš celkový pohled na to, jak vlastně motivovat své lidi nebo sebe sama.

 

Co to vlastně je ta motivace?


Základ slova motivace je MOTIV, a to je jednoduše důvod, proč někdo něco dělá, udělá, chce. Základní motivace je věc vnitřní nastavení každého člověka. Peníze a osobní výhody patří na příčku nejnižší, ale není možné je odsuzovat nebo ignorovat. Asi neočekáváme, že někdo nebude chtít plat, nebo odmítne nějaké výhody, pouze v tomto případě víme, že míra loajality a ochoty tu bude stejně nízká a slabá.

Na druhé straně s lidmi, jejichž úroveň motivace se nezastavuje na těchto nižších úrovních, ale zahrnuje i to, že je práce jako taková baví, dává jim smysl a naplňuje je, je to i s loajalitou a celkovou spoluprací veselejší. Pokud je pak někdo opravdovým srdcařem, můžete si gratulovat a cítit to snad každý den.

Pojďme se spolu podívat v článku od společnosti Performia ZDE, jaké největší novodobé mýty se o motivaci šíří.


Zdroj článku:Přeji Vám úspěšný pracovní den, plný správných rozhodnutí 🍀.

Ing. Ivana Domaníková zástupce GŘ

projektová manažerka: Rok nových technologií 2022; Export

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

www.amsp.cz / +420 736 273 881 / domanikova@amsp.cz

75 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page