top of page

Je jednodušší udělat z „ajťáka“ farmáře než z farmáře „ajťáka”

„V Česku máme potenciál vytvářet a zkoušet chytrá řešení a poté je dostávat do světa. Inovativní koncepty z oblasti údržby a monitorování linky realizuje třeba OptiSolutions se Škodou Auto“, říká v Inovacastu Vratislav Beneš ze společnosti OptiSolutions. Řeší ale třeba také automatizovaný monitoring rajčat a okurek ve sklenících. “Nejen sběr, což je jednoduchý úkol, ale třeba vyštipování neperspektivních větviček, nebo detekce chorob. Tyto expertní znalosti jsme naučili autonomní robot, který dokáže nahradit kvalifikovaného člověka, těch je na trhu málo.” Jedním dechem ale dodává: „Je jednodušší udělat z „ajťáka“ farmáře, než z farmáře „ajťáka“.


Pokračování naleznete v podcastu níže.

Vratislav Beneš vystudoval Vysoké učení technické v Brně a Vysokou školu ekonomickou. Znalosti z obou škol, zejména z té druhé v oblasti matematického modelování a umělé inteligence, využil nejen ve svém prvním zaměstnání, kde zpracovával data z retailu. Velmi rychle pochopil, že oblast analýzy dat je nejen zajímavá, ale také perspektivní. Ve společnosti OptiSolutions, ve které je jednatelem, začínali zpracovávat data především v oblasti potravinářství, ale postupně se firma přeorientovala především na průmysl.

 

Přeji Vám hezký letní den. Ing. Ivana Domaníková zástupce GŘ projektová manažerka: Rok nových technologií 2022; Export Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR www.amsp.cz Mob.: +420 736 273 881 E-mail: domanikova@amsp.czNejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page