top of page

HLEDEJTE – NAJDĚTE – INOVUJTE!

Aktualizováno: 27. 4. 2022

Hledáte nápad nebo inspiraci? Chcete vědět, co chystá konkurence? Potřebujete ověřit originálnost vlastního nápadu? Neztrácejte čas vymýšlením vymyšleného! Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (dále AMSP ČR) se rozhodla podpořit iniciativu Úřadu průmyslového vlastnictví (dále ÚPV) a doporučit vám největší sbírku technických řešení na světě


ESPACENET ,


která je dostupná ZDARMA! ZÍSKEJTE PŘÍSTUP K VÍCE JAK 100 MILIONŮM NÁPADŮ Z CELÉHO SVĚTA! Prozkoumejte řešení Vašich obchodních partnerů a konkurentů vč. technických výkresů!

„Než začnete objevovat Ameriku ověřte, jestli ji neobjevil někdo před vámi, řekl ve své prezentaci pan Josef Kratochvíl, předseda ÚPV na Exportním a inovačním fóru, které pro své členy zorganizovala AMSP ČR dne 24. 3. 2022.

Databáze Espacenet nabízí volný přístup k informacím o vynálezech a technickém vývoji od 19. století až do současnosti. Espacenet je vhodný pro začátečníky i odborníky. Obsahuje informace o více než 100 miliónech patentových dokumentů z celého světa. Zde se můžete například dozvědět, jestli byl konkrétní patent udělen a jestli je stále platný. Dále poskytuje podrobný popis technických řešení – výkresy, vzorce, 120 milionů technických inovací a 250 tisíc „patentových tříd”. Služba nabízí překlad do více jak 30 jazyků.

Nemysli. Když myslíš, tak nemluv. Když mluvíš, tak nepiš. Když píšeš, tak nepodepisuj. Když podepíšeš, tak se nediv. Řekl Jan Werich, 1936

Podívejte se na video k databázi Espacenet zde:

*České titulky videa si můžete pustit v nastavení (ozubené kolečko vpravo dole ve videu)

Espacenet můžete použít pro:

  • vyhledávání patentových dokumentů

  • strojový překlad patentových dokumentů

  • sledování pokroku ve stavu techniky

  • vyhledání řešení technických problémů

  • sledování rozvoje konkurence

Více informací o databázi naleznete na: https://worldwide.espacenet.com/ nebo na www.patentuj.cz.

 

Přeji Vám úspěšný den :)

Ing. Ivana Domaníková, zástupce GŘ

projektová manažerka: Rok nových technologií 2022; Export

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

42 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page