top of page

Zlatá koruna se rozšiřuje o Zelenou korunu

Letošní jubilejní 20. ročník soutěže finančních produktů Zlatá koruna přinesl novou kategorii Zelená koruna. Produkty jsou v ní hodnoceny podle toho, jak podporují udržitelnost. Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR je dlouholetým partnerem soutěže. V tomto ročníku zvítězila i Komerční banka, náš generální partner projektu Rok nových technologií 2022.

Zelený trend je fenomén, který společností čím dál více rezonuje. Dotýká se všech oblastí, finanční sektor nevyjímaje. Už nyní jsou na něj kladeny regulatorní nároky ze strany EU a je jisté, že ještě porostou. Bylo tedy logické, vlastně nutné, rozšířit Zlatou korunu i o tuto kategorii. Jubilejní 20. ročník k tomu byl příležitostí.


Jaké produkty a jak se v Zelené koruně hodnotí?


Odborníci z Finanční akademie Zlaté koruny v této nové kategorii poprvé u finančních produktů posuzovali, jak podporují odpovědnost a udržitelnost, tedy celkový dopad na kvalitu života lidí a jejich životní prostředí. Do kategorie Zelená koruna se přihlašují produkty, které naplňují charakter a podstatu finanční služby podporující udržitelnost.


Kdo zvítězil?


Historicky první místo si v kategorii Zelená koruna odnesla Půjčka na udržitelné technologie od Komerční banky. Velice si vážíme zisku Zelené koruny. Je potvrzením správnosti kroků, které v KB děláme. Snižujeme vlastní spotřebu a klientům nabízíme produkty a služby, které jsou v souladu s udržitelným přístupem. Jedním z nich je Půjčka na udržitelné technologie, která umožní financovat fotovoltaickou elektrárnu nebo projekty na hospodaření s vodou. To vše za výhodných podmínek a s možností využití státní dotace až na 50 % ceny projektu, “ říká Jitka Haubová, členka představenstva a provozní ředitelka, k úspěchu Komerční banky v Zelené koruně.


Jako druhý nejlepší produkt podporující udržitelnost byla akademiky zvolena Hypotéka na úsporné bydlení – podpora energeticky šetrného bydlení od ČSOB.

Fond Amundi Multi-Asset Sustainable Future od Amundi investiční společnosti získal v nové kategorii Zelená koruna druhé místo.


Partnerem kategorie se stala společnost CRIF – Czech Credit Bureau, která v oblasti podpory udržitelnosti vyvíjí platformu Synesgy. „Platformou Synesgy chceme firmám pomoci, aby si samy mohly jednoduše a zdarma otestovat, jaký vliv má jejich podnikání na zelenou budoucnost naší planet. Považujeme tuto globální iniciativu skupiny CRIF za výraz podpory udržitelného rozvoje a umožňujeme tak firmám standardizovat vykazování ESG ukazatelů napříč podnikatelským prostředím,” uvedl Petr Kučera, výkonný ředitel společnosti CRIF – Czech Credit Bureau.“


Pokračování článku naleznete na stránkách soutěže Zlatá koruna ZDE.

 

Přeji Vám hezký víkend.

Ing. Ivana Domaníková zástupce GŘ a projektová manažerka: Rok nových technologií 2022; Export

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

www.amsp.cz

E-mail: domanikova@amsp.cz

42 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page